Instagram Pazarlama Stratejinizde Kullanabileceğiniz 4 Uygulama

Bugün sizlerle akıllı telefonlarınızda Instagram pazarlamada kullanabileceğiniz kaynak uygulamalar paylaşmak istiyorum. Dört uygulama ve kullanım ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Video ve fotoğraf paylaşımı markalar veya kurumlar için yeni takipçileri etkilemek ve takipçi sayılarını arttırmak için etkili yöntemlerden bazıları. Instagram ise etkin kullanıldığında sosyal medya etkisi yüksek olan en büyük ve popüler sosyal mecra araçlarından. Her iki durumda da amaç takipçilerle etkileşimi arttırmak ve eğlenceli içerikler sunmak. Eminim siz de instagram’da takipçi sayınızı, beğenileri ve yorumları arttırmak istiyorsunuzdur. Dolayısı ile bu dört uygulamayı paylaşımlarınızda kullanarak etkisini görebilirsiniz.

1) Canva: 

Canva, görsel düzenleme konularında hizmet veren ücretsiz bir uygulama. Dünya çapında 10.000.000’dan fazla kullanıcısı var ve Türkçe kullanılabiliyor.

2) Camera+: Kaliteli Instagram Fotoğrafları

Camera+ uygulamasını uzun zamandır ben de kullanıyorum. Paylaşımlarınızı daha etkili yapmak ve takipçilerinizle beğenecekleri paylaşımlar yapmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Odaklama, dijital zoom, ışıl efekti ve değişik çekim teknikleri ve gelişmiş düzenleme özellikleri ile Camera+ birçok değişik özelliğe sahip. Ucretli olan bu uygulamayı iPhone ve iPad için satın alabilirsiniz.

Cameraplusapp.png

 

 

 

 

 

 

 

3) InstaSize: Anında Format

Paylaşım yapacağınız harika bir fotoğrafınız var ancak bu paylaşımınız instagram’da paylaşmak için çok büyük ve bunu instagram’a uyumlu hale nasıl getireceğinizi bilmiyorsunuz. O zaman bu uygulama sizin için hayat kurtaracak. iOSAndroid ve Windows Phone kullanıcıları bu uygulamayı kullanarak bir yerden tüm fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. En güzeli ise bu uygulama ücretsiz.Instasizeapp.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Word Swag: Göz kamaştıran paylaşımlar

En beğendiğiniz paylaşımlarınızı etkileyici cümle ve sözcüklerle birleştirerek takipçilerinizin beğenecekleri paylaşımlara çevirebilirsiniz. Word Swag herhangi bir fotoğrafa düzenlenebilir cümleler eklemenizi sağlayan bir uygulama. En beğendiğiniz aforizma ve mativasyon cümlelerini  bu uygulama sayesinde koly bir şekilde fotoğraflarla birleştirerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. iOS  kullanıcıları bu uygulamayı çok küçük bir ücret karşılığı kullanabilir. 

Wordswagapp.png

5) Diptic: Fotoğraflarınızı Kolaj Halinde gösterin

Diptic uygulaması sayesinde herhangi bir etkinlik veya mekan ya da gezi ile ilgili fotoğraflarınızı bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama akıllı telefonlarla beraber masa üstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor. Böylece, fotoğraflarla oluşturmak istediğiniz hikayeyi değişik açıları bir araya getirerek, contrast ayarlaması yaparak ve de renkli çerçeveler ekleyerek paylaşım yapabilirsiniz.

Dipticapp.pngBu uygulamaların Instagram pazarlama stratejilerinizde işinize yaramasını umuyorum. Sizlerin eklemek istediği başka uygulamar var mı? Aşağıda yorum kısmına eklerseniz çok sevinirim.

Leave a Reply