Instagram Hesabınız Neden Gizli?

Bu belki size sormamam gereken bir soru. Ama sormak istiyorum. Cidden,  instagram hesabınız neden gizli veya başka bir deyişle kiilitli? Sosyal Medya kullanıcısıysanız, sosyal olmanız gerekmiyor mu?. Eğer birşeyleri gizliyorsanız, sosyal olamazsınız!

Tabi, sorum instagram‘ı kişisel hesabı için kullananlar için değil elbette. Eğer, aile fertlerinizin, çocuklarınızın, arkadaşlarınızın fotoğraflarını paylaşıyorsanız, bunu anlayışla karşılarım. Ben de olsam kişisel hesabımı gizli tutardım veya yeni bir hesap daha açardım. Dediğim gibi sorum hesabını özel olarak kullananlara değil.

Benim sorum hesabında ürün tanıtımı ve satışı yapan ve kurumların ve markaların instagram hesabını yöneten sosyal medya uzmanlarına, bununla beraber halk tarafından bilindik ve tanınan ve instagram hesapları kilitli tutan yüzlere.

Şöyle ki, insanlar, sizin kim olduğunuzu ve ne paylaştıklarınızı görmek istiyorlar. Sizin hesabınıza girdiklerinde bu hesap gizlidir yazısını gördükleri zaman sizin paylaşımlarınızı göremezler. Ve fotoğraflarınızı göremeyince paylaşımlarınızı beğenemezler. Artık internet kullanıcıları sabırlı değiller. Hesabınızı kontrol etmenizi ve kendilerini takipçi olarak onaylamanızı bekleyecek kadar sabırlı değiller.

Dolayısı ile eğer profil hesabınızı birileri ziyaret ettiğinde hesabınızın kilitli olduğunu gördüklerinde, onları takipçi olarak kazanma şansınız bir hayli düşük olacaktır. Hesabınıza birden fazla ziyaretçi geldiği düşünüldüğünde hem tanıtım yapma hem de takipçi kazanma şansınız bir hayli düşecektir.

Eğer, instagram hesabınızı kendinizin veya markanızın tanıtımı için kullanıyorsanız lütfen hemen kilitli olan hesabınızı açın. İnsanların hesabınızı görmelerini ve sizinle iletişime geçmelerine izin verin.

Bir de olaya şu açıdan bakmak gerek diye düşünüyorum, bulunduğunuz şehirde yoğun bir cadde üzerinde mağazanız veya dükkanınız var. Diğer mağazalar yolda yürüyen herkesi içeri davet ediyorlar, ürünlerini görmelerine ve mağazada gezmelerine izin veriyorlar. Öteki taraftan, siz de kapınıza iri cüsseli bir güvenlik görevlisi koymuşsunuz ve mağazanızın önünden geçenler içeri girmeyi bile deneyemiyorlar. Girmek isteyenlerde sizin kendilerinin girişini onaylamanızı beklemek zorundalar, yani mağazanıza gelecek müşteriler kaldırımda güvenlik görevlisinin kendilerine onay vermesini bekliyorlar. Siz yemekte olabilirsiniz veya izinli bir gününüzde olabilirsiniz. Müşterilerinizin mağazanıza girmeleri için kaç gün beklemeleri gerekecek. Müşterilerinizin vazgeçip yol üzerinde başka mağazalara girme olasılığını hiç düşündünüz mü?

Eğer bunu gerçek hayatta da yapmıyorsanız, online dünya da neden yapıyorsunuz?

Eğer instagram hesabınız kilitli ise Profil hesabınıza giderek, Profilimi düzenle kısmına bakarak, Posts are Private yazan kısmı değiştirmeniz gerekiyor.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra instagram hesabınızda takipçilerinizin artmalarını umut ediyorum.

Eğer beni instagram’da takip etmek istereniz @mr_londoner hesabımdan takip edebilirsiniz.

Instagram danismanlik hizmeti duyuru

Leave a Reply