Instagram’dan direk satış yapmak artık mümkün

Instagram üzerinden satış yapmakInstagram iki yıla yakın zamandır markalara reklam verme himzetini başlatmıştı. Geçtiğimiz Salı günü Instagram genel merkezinden yapılan açıklamada artık reklamların sadece yaş, cinsiyet ve bulunduğun şehir değil aynı zamanda Facebook profil bilgileri göz önünde bulundurularak hedef kesimine daha ilgili reklamlar göstermeyi amaçlıyor. Bu demek oluyor ki artık Instagram’da göreceğimiz reklamlar Facebook profil detaylarımıza ve alışkanlıklarımıza göre belirlenecek.

Instagram’ın sadece duyurusunu yaptığını yenilik bu değil. Yeni güncelleme Instagram üzerinden satış yapanları sevindirecek türden. Artık Instagram’dan direk satış yapmak için “Satın Al” butonunu kullanabileceksiniz. Instagram kurumsal blog’undan yapmış olduğu duyurudaSatın Al” butonunu yakında test etmeye başlayacaklarının müjdesini veriyor. Bu özellik sayesinde sadece ürünlerin fotoğraflarının paylaşıldığı platform tam anlamıyla bir para basma makinesine dönebilir. Reklam verenler bu sayede ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmakla kalmayacak aynı zamanda hedef kesim müşterilerini ürünlerin sergilendiğiyi siteye yönlendirerek satın alma yapmalarını sağlayacak.

Daha önce de Instagram üzerinden satış hakkında paylaşmış olduğum 5 adımda Instagram’da ürün satışı nasıl yapılır başlıklı makalem’i de buradan okuyabilirsiniz.

Sizler bu yeni gelişme ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi ve instagram hesabınızı aşağıda benimle ve diğer okuyucularla paylaşarak daha çok kişinin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply