Instagram, Weekend Hashtag Project ile en yetenekli kullanıcılarını arıyor

Hepimizden birer fotoğrafçı yaratan Instagram şimdi de içimizdeki en iyi fotoğrafçıları seçmeye çalışıyor. Instagram bir süredir devam eden projesi Weekend Hashtag Project ile her hafta bir hashtag belirliyor ve bu hashtag altında paylaşılan en iyi fotoğrafları blogunda yayınlayarak ödüllendiriyor.

Instagram hem kullanıcıları ortak bir projede birleştirmek hem de aynı konsept altında ne kadar farklı yorumların yaratılabileceğini görmek için bir süredir bir hashtag kampanyası yürütüyor.

Markaların sık sık Instagram’da başvurduğu etkileşim yaratma yöntemlerinden biri olan hashtag’li kampanyalarının arasına böylelikle kendi de katılan Instagram‘ın bu çalışması Weekend Hashtag Project adını taşıyor.

Projenin adından da anlaşılabileceği gibi kullanıcıların Instagram’ın belirlediği konu hashtag’leri altında en etkileyici fotoğrafları paylaşmaları için iki günleri var.

Cuma kendi resmi hesabından her hafta sonuya özgü hashtag’i açıklayan Instagram sonrasında hafta sonu paylaşılan bu fotoğrafları inceliyor ve her Pazartesi günü en etkileyici olanları resmi blogundantüm dünyayla paylaşıyor.

Şimdiye kadar #WHPmirrormirror, #WHPstreetstyle, #WHPspacedreams gibi farklı konularda hashtag’ler belirleyen Instagram’ın blogunda yayınlamaya değer gördüğü paylaşımlara baktığımızda ise fotoğrafların güzelliklerine hayran kalmamak elde değil.

Eğer siz de “En iyi fotoğrafı ben çekerim” diyorsanız bu yeni trendden geri kalmamak için Instagram’ın resmi hesabını ve blogunu takip edebilirsiniz. Kimbilir belki önümüzdeki Pazartesi sizin fotoğrafınız Instagram blogunda yayınlanır?

Ama ondan önce Instagram’ın daha önceki hashtag’lerden seçerek yayınladığı ilham verici, harika paylaşımlardan bazılarıyla sizi baş başa bırakalım.

#WHPspacedreams

#WHPmirrormirror

#WHPtransparent

Kaynak: Sosyalmedya.co

Leave a Reply