Instagram Kurumlara Özel Profil Hazırlığında

Instagramın yeni profil özelliklerini test ettiği duyumunu daha önce almıştım. Bu özellikler biraz daha belirginleşti. Instagram, Facebook sayfalarına benzer özellikleri şirketlerler için özel hale getirmeye çalışıyor. Instagram’ın yenilikleri ekleme ve gelişim sürecinin devam edeceğini hepimiz zaten biliyoruz. Bu sefer, Kurumlar için böyle bir profil oluşturma süreci ise neredeyse tamamlanmış ve test edilmeye başlanmış durumda, dolayısıyla Instagram kurumlara özel profil hazırlığında.Instagram Kurumlara Özel Profil Hazırlığında1

Aşağıda test edilen bir profil örneğini de görebilirsiniz. Göze ilk önce normal bir profilmiş gibi geliyor. Kurumsal bir kimlik özelliği kazandıran özellikler ise Takip et butonunun yanında Contact butonunun olması. Contact butonuna tıklayınca kullanıcılar Get directions (Harita ile Yön) ya da Email seçeneklerine yönlendiriliyorsunuz. Instagram, işletme ve markalar içinçok daha değerli ve önemli olmaya başladı dolayısıyla kurum ve markaların email adreslerini Instagram bir kısmına yazmaları bu açında çok önemli. Contact kısmı sayesinde gönderilecek emailer görünmeyecek dolayısıyla hem gizlilik korunmuş olacak hem de spamler önlenmiş olacak. Bu özellik de aynı Facebook kurumsal sayfalarda olduğu gibi kullanıcılara direk olarak markalarla iletişim imkanı veriyor.

Instagram Kurumlara Özel Profil Hazırlığında2

Konum (Location) etiketine tıkladığınızda kullanıcıların yerini görme imkanına sahip oluyorsunuz. Pazarlama uzmanları ve kullanıcılar için bir başka kullanıcının konumunu öğrenmek çok önemli. Benim kişisel görüşüm Facebook’da olduğu gibi Instagram kullanıcılarını konum bazlı bulabililyor olmanın çok iyi olacağı yönünde.

Instagram Kurumlara Özel Profil Hazırlığında3

Bu özelliklere ek olarak Instagram kullanıcı adının altında Kategori adını da artı görebileceğiz. Örneğin aşağıdaki hesap bir Sağlık alanında faliyet gösteriyor. Bu özellik de bize Facebook sayflarını anımsatıyor aynen. Instagram profillerinize kategori ekleyerek aslında takipçilerinizle daha kolay iletişime geçme ve kurumunuz hakkında daha net bilgi vermek şansına sahip oluyorsunuz.

Instagram Kurumlara Özel Profil Hazırlığında4

Bu özellikleri eklemek ve güncelleme yapmak Instagram kullanıcılarının platforma olan bağımlılığını arttırırken, Instagram’ın da daha da güçlü hale gelmesini sağlıyor. Contact butonu, konum linki ve kategori ekleyerek Instagram bio kısmını biraz daha boşaltmış ve onların yerlerine daha başka değerli bilgiler ekleme şansını arttırmış oluyorsunuz.

Siz, Instagram’daki bu değişikliği ya da daha doğrusu yeniliği nasıl buluyorsunuz?

Bu yazımı veya okuduğunuz başka yazılarımı Twitter ve Facebook hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Leave a Reply