Facebook, premium video reklamlarını duyurdu

Aylar süren uzun bekleyişten sonra Facebook, belirli bir grup reklam veren için premium video reklamlarının lansmanını dün gerçekleştirdi.

Facebook gibi ana gelir kaynağı reklam olan yeni nesil girişim için, video reklamlarının tanıtımı gelir kalemlerini çeşitlendirmiş olacak. Yeni özelliğe göre Her 15 saniyede bir reklamlar sessiz bir şekilde ekranda olacak ve ana sayfa üzerinde aşağı ve yukarı şeklinde ekran oynatıldıkça video duracak. Kullanıcılar, video’ya tıkladıklar zaman büyük ekran açılacak ve sesli bir şekilde kullanıcılar için gösterime başlayacak.

Facebook ürün pazarlama müdürü olan Susan Buckner, premium video reklamlarının normal video reklamları gigi reklam verenler tarafından satın alınabileceğini ve etkilerinin ölçülebilir olduğunu paylaştı.

Premium reklamların diğer video reklamları kadar iyi olduğundan emin olmak için kullanıcı profillerinin news feed kısmında görüleceğini ve bunun için Ace Metrix isimle şirket ile çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Böylece, her bir reklamın görüntülenmeden önce kullanıcılar tarafından nasıl algılanacağı ve oluşturacağı etki üzerinde çalışılmış olacak. Ace Metrix şirketi, Facebook içerisinde video’ların kalitelerini objektif olarak ölçmede ve reklam verenler için önemli olan izlenilirlik, ilişkilendirme ve uyandırdığı his gibi önemli performans göstergelerini izlemede yardımcı olacak

Kullanıcılar açısından ilgi uyandırmak çok önemli,  dolayısı ile reklam formatı zaman içerisinde etkileşimler de göz önünde bulundurularak belirlenecek.

Leave a Reply