5 Adım’da Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur?

5 Adımda Instagramda infografik Nasıl OluşturulurKim Instagram’da daha çok takipçisi olsun ve daha çok kişi etkileşim içerisinde olmak istemezki?

Daha önceki yazılarımda Instagram’da etkileşim ve takipçi arttırmanın yollarını sizlerle paylaşmıştım. Peki, Instagram’da infografik paylaşmayı hiç düşündünüz mü?

Instagram pazarlama stratejinize infografikleri ekleyerek daha çok kişiye ulaşabilir ve rakiplerinize fark atabilirsiniz.

5 Adım’da Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? başlıklı  yazımı okuyabilir ve kendi stratejinizi geliştirebilirsiniz.

  • Farklı bilgilerin olduğu görsellerle video infografiği oluşturun

Instagram’da video’lar neredeyse görsellerden daha çok ilgi çekiyor. Instagram’da video oluşturmanın en kolay yolu bilgilerin olduğu görselleri birden fazla parçalara bölmek. Daha sonra Imovie gibi video düzenleme aracı ile görselleri birleştirip video oluşturabilirsiniz. Video’larınızın fazla uzun olmamasına yani 10-15 saniyeyi geçmemesine dikkat edin.

  • Basit görseller oluşturun

Instagram’da infografik paylaşmanın en büyük zorluklarınından birisi dikey formatta görsel oluşturmak. Her ne kadar Instagram hem yatay hem de dikey yani portre fotoğrafları paylaşmanıza izin veriyorsa da her bir paylaşımın mobilde gösterimi için optimize edilmesi gerekiyor. En başarılı infografikler, faydalı bilgi paylaşımı yapanlardırç Dolayısı ile paylaşacağınız infografiği yeniden düzenleyerek basit görseller şeklinde paylaşabilirsiniz.

  • Verileri Yazıya çevirin

Bazen infografik’teki rakamları özellikle yüksek rakamları görsele çevirmenin en iyi yolu düz yazıya çevirmektir.

Eğer size ve markanız için de uygunsa takipçilerinizin ilgisini ve dikkatini çekmek için rakamları yazıya çevirerek ve bir tane görsel üzerine yerleştirerek paylaşabilirsiniz. Ardından açıklama ya da başlık kısmında rakamla ilgili bilgi açıklayıcı bilgi verebilirsiniz.

  • Bilgileri Pictogram’a çevirin

Pictogram, verilerinizi ikonlar kullanarak anlatmanızı sağlıyor. Önemli oran ve yüzdeleri görsel olarak paylaşmanın en etkili yollarından bir tanesi. Infographic.ly isimli dizayn stüdyosu aşağıdaki görsel gibi Instagram hesaplarında paylaşımlar yapıyor. Pictogram oluşturmanın en kolay yolu infografik oluşturmanızı sağlayacak olan çeşitli araçlardır.

Markanız için Instagram ve Infografik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İkon kartları oluşturun

İkon kartları ikonlarla dolu olan ve iki farklı renkle yüzde değerlerini gösteren kartlardır. Aşağıdaki örnekler gibi İkon kartları kullanarak hem gerçek bilgiyi hem de değeri göstermeniz mümkündür.

Markanız için Instagram'da Infografik Nasıl kullanılır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram’da infografik oluşturmayı öğrenmek zaman alabilir ama geri dönüşü yüksek olacaktır. Birçok farklı internet sitelerinde dijital pazarlama uzmanları infografiklerle zengin içerik paylaşımı yaparak dikkat çekmiştir, mobil telefonların gelişimi de infografiklerin mobil uygulamalarda paylaşımını kolay kılmaktadır.

Peki, sizce infografik paylaşmak etkili bir yöntem mi? Kendş marka veya kurumunuzun very ve bilgilerini infografil oluşturarak paylaşmak sizce de faydalı mı? Yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

 

Leave a Reply