Video Reklamcılığı İnstagram’ı karlı hale getirecek mi?

Instagram daha önce reklam almaya başladığını duyurmuştu, ancak her defasında kontrollü ve dikkatli bir şekilde reklam almayı ihmal etmiyor. Sponsorlu bir şekilde yayınlanacak her fotoğraf önceden onaylanıyor. Şimdi ise, son dönemin hızla büyüyen sosyal medya platformu olan  instagram video reklamcılığı test ediyor. Facebook’un ilk en büyük satın alması olan ve henüz tam anlamıyla gelir modelini oturtamamış olan instagram, bu hamle ile beklentileri karşılayacak şekilde gelir elde edebilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram’ın pazarlama direktörü olan Jim Squires, Levi’s, Ben and Jerry’s, Burberry ve Starwood ile daha önce yapmış oldukları reklam çalışmalarını video reklamcılığa taşıdıklarını paylaştı. Ayrıca, Video paylaşımın reklamcılık açısından da gayet doğal bir yaklaşım olduğunun altını çizdi.

Facebook rakipleri Twitter ve Youtube ile video reklamcılığı konusunda hali hazırda rekabette. Daha önce Facebook’un da video reklamcılığı duyurduğunu ve bu yönden de gelirlerini arttırma çabası içerisinde olduğunu sizlerle paylaşmıştım.

Instagram pazarlama müdürü, fotoğraf ve video’nun beraber paylaşılmasının kampanya ile verilecek mesajın pekişeceğini ileri sürerek hali hazırda bu sistemi kurmak için test aşamasında olduklarının altını çizdi. Şuana kadar 15 tane onaylanmış reklam veren ile anlaştıklarını paylaşan Jim Squires her markanın bu platformu uygun yöntemler geliştirerek kullanmaları gerektiğini belirtti.

Instagram, paylaşılan fotoğraflarla neredeyse bir dergiyi andırıyor. Dolayısı ile derginin içerisnde olmazsa olmazlardan olan reklam içeren fotoğraflarla da daha çekici bir özellik katacaktır. Tabi ki bu uygulamanın hayat bulması çok hızlı olmayacak. Çünkü Instagram reklam vermek isteyen şirketleri seçerken çok seçici davranıyor.

 

Leave a Reply