Sosyal Medya Yönetiminizi Kolaylaştıracak 5 Araç

sosyal-medya-yonetimiSosyal Medya Hesaplarınızı yönetirken kullanabileceğiniz en iyi araçlar neler? Aşağıda sizler için oluşturduğum listeyi ve en etkili 5 aracı bulabilirsiniz.

Sosyal Medya yönetimi kolay değil. Özellikle takip etmeniz ve yönetmeniz gereken, birden fazla sosyal medya kanalı ve hesabı varsa bunları yönetmek ve organize etmek oldukça zor bir hal alır.

Sosyal medya paylaşımları için tam anlamı ile organize olup, etkili, üretken olmak ön çalışma gerektirir. Aşağıda paylaşacağım kullanımı kolay 5 araç ile zamandan tasarruf ederek sosyal medya hesaplarınızı kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Buffer

Buffer sosyal medya hesabınızı yönetmek için en kullanışlı araçlardan bir tanesi. Sosyal medya’da yapacağınız paylaşımları önceden tarih ve saat belirleyerek paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz. Kullanımı çok kolay, neredeyse herkes kullanabilir. Ben genelde kişisel hesaplarım için kullanıyorum ama siz de kendi şirket hesap ve profil hesabınız için kullanabilirsiniz.

Buffer ile beraber kullanışlı olan bir diğer uygulama Social Bro.

Social Bro

Social Bro Twitter hesabınızı yönetmek için kullanılan bir araç. Kendi kişisel veya şirket hesabınız için Social Bro’yu kullanabilirsiniz. Social Bro sayesinde sizi kimler takip ediyor, takipçileriniz neler paylaşıyor, en iyi paylaşım zamanı ne zaman ve paylaşımlarınız hakkında analitik gibi Twitter hesabınız hakkında detaylı analiz elde edebilirsiniz.

Social Bro, en iyi tweet zamanını da gösteren buffer entegrasyonunu da barındırıyor.

Social Bro ile takipçilerinizin ne zaman online olduğunu görebilir ve onlarla Buffer sayesinde zamanlama ayarlayarak iletişime ve etkileşime geçebilirsiniz. Bu sayede Twitter paylaşımlarınız en uygun zamanda paylaşılacaktır. Böylece daha yüksek etkileşim oranı ile takipçilerinizle etkili iletişim sağlayabilirsiniz.

Tweetdeck

Siz de benim gibi birden fazla twitter hesabı mı yönetiyorsunuz? Bir hesaptan başka bir hesaba geçiş oldukça sıkıcı olabilir. İşte tam bu soruna çözüm olarak Tweetdeck devreye giriyor.

Tweetdeck paylaşımlarınızdaki etiketleri, hashtagleri, cevapları, mesajları takip etmenizi kolaylaştırır ve istediğiniz gibi düzenleme yapmanızı sağlar. Yani sizin için neyi takip etmek önemli ise onu takip ederek bir ekranda herşeyi görebilirsiniz. Böylece hem zaman kazanır hem de etkili bir tweet yönetimi yapmış olursunuz.

Canva

Sosyal medya sadece sözcüklerin paylaşıldığı bir mecra değil aynı zamanda etkileyici görseller de paylaşabilirsiniz. Dizayn ve tasarım hem zaman alır hem de zor olabilir ancak artık Canva var.

Canva, sosyal medya hesaplarınızdaki veya email pazarlamanızdaki paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz güzel ve etkileyici tasarımlar yapmanızı sağlar. Tasarım süreci bir hayli kolay!Canva uygulamasında hazır temalar sayesinde istediğiniz tasarımları oluşturabilirsiniz. Vermek istediğiniz mesajları istediğiniz gibi değiştirebilir ve görselin boyutunu istediğiniz boyuta getirebilirsiniz. Sonuç olarak, sosyal medya hesabınızda paylaşabileceğiniz harika tasarımlar elde etmiş olursunuz.

Latergramme

Birden fazla Twitter hesabı yönetmek birden fazla instagram hesabı yönetmeye kıyasla oldukça kolay. Daha önce birden fazla instagram hesabı nasıl yönetilir yazımı sizlerle paylaşmıştım. Ancak, instagram kendi uygulaması içinde instagram hesapları arasında geçiş yapmanıza izin vermiyor. Ama Latergramme sayesinde bu soruna bir çözüm daha geliyor.

Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim Latergramme instagram’da ne zaman paylaşım yapacağınızla ilgili çok özel bir sorunu çözmekte kullanılıyor. Latergramme’a fotoğraf yüklediniz ve paylaşım zamanını belirlediniz. Daha sonra bu uygulama paylaşım zamanı geldiğinde size ne zaman fotoğrafı yüklemeniz ve instagram’da paylaşım yapmanız gerektiğini hatırlatıyor. Uygulamayı açarak, Instagram’da açın seçeneğine tıklayın ve daha sonra fotoğraf instagram’da açılarak hızlı bir şekilde paylaşılabiliyor. En uygun ve en yüksek etkileşimin olduğu zamanlarda paylaşım yaparak çok iyi geri dönüşler alabilirsiniz.

Sizin Sosyal Medya yönetiminde kullandığınız, tasviye edebileceğiniz ve bu liste de olmasını istediğiniz başka araç var mı? Yorum kısmında benimle paylaşırsanız sevinirim.

 

Leave a Reply