Instagram’ın en yeni özellikleri ve kullanımı

Aylık aktif kullanıcı sayısı hızla artan instagram’ın çok basit bir kullanımı olduğu aşikar. Çek, düzenle ve paylaş. Instagram yeni tanıtmış olduğu özelliklerle belki resimleri paylaşım hızını düşürmedi ama daha kaliteli resimlerin paylaşılacağı kesin.

Eğer mobil’den fotoğraf çeken ve paylaşan biriyseniz, instagram 6.0 tam size göre. 10 tane yeni tanıtılan ve 7 tane de güncellenen özellikleri sayesinde neredeyse instagram baştan aşağı yenilenmiş durumda. Instagram’ın kullanım şekli hala, ancak kullanıcılar yeni özellikleri keşfetmek için biraz zaman harcayacak. Çektiğini zor beğenen kullanıcılar için instagramın yeni özellikleri imdada yetişeceğe benziyor.

instagram yeni ozellikleri ve kullanimi3

Öncelikle, yeni özellik filtreleri ne kadar uygulamanız gerektiğini  ayarlamanızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde parlaklık, kontrast, resmin dokusu, keskinliği, gölgesi gibi birçok özelliği ayarlamak mümkün. Bu araçların basitliği ile beraber  fotoğraflar üzerinde pozitif bir etkisi var. Başka uygulamalar kullanarak kimi özelliklerin aşırı kullanımı fotoğrafların görüntüsüne zarar veriyordu. Dolayısıyla tanıtılan özellikler sayesinde bunun önüne geçilmek amaçlanıyor.

Instagram bu güncelleme ile daha kolay bir kullanım sunarken ayrıca daha gelişmiş araçlar ile diğer birçok ayrı mobil uygulamanın yaptığı özellikleri bir araya getiriyor. Kesme ve resmi keskinleştirme araçlarını da kapsayan gelişmiş yeni ayarlar sayesinde bir çok değişikliği aynı anda yapabileceksiniz. Yeni özelliklerin kullanılabilmesi için  uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor.

instagram yeni ozellikleri ve kullanimi5

Birçok kullanıcı için instagram hayatın her anını paylaşmak için kullanılan bir araç olsa da yeni ve geliştirilen tüm özelliklerin yanında hala paylaşılan fotoğrafların kare şeklinde olması benim gibi birçok kullanıcılar için hala değişmesi beklenen bir özellik. Instagram’ın bu yeni özelliklerinden siz hangisini kullanıyorsunuz? Aşağıda benimle paylaşırsanız sevinirim.

Leave a Reply