Instagram`da nasıl takipçi yapılır?

Instagram genç kuşak arasında oldukça yaygın. Instagram’ın, kullanıcılara istedikleri fotoğrafları paylaşmalarını sağlayan bir uygulama olduğunu ve hatta kurum ve markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullanabileceklerini daha önceki yazılarımda paylaşmıştım.

Instagram’daki kullanıcı sayısına bağlı olarak, ürün satışı, ürün tanıtımı ile ilgili fotoğraf paylaşımı yapılırken, kimi kullanıcılarda bu platformu yeni insanlarla tanışmak veya mevcut arkadaşları ile iletişim halinde kalmak için sosyal amaç için kullanmakta. Hangi amaç için kullanırsanız kullanın, instagram’da takip etmeye değer milyonlarca profil diğer bir deyişle hesap bulunmakta. Aşağıda instagram’da başka kullanıcıları nasıl takip edebileceğiniz ile ilgili ipuçlarını bulabilirsiniz.

Facebook ile bağlanın

Instagram, profil hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanızı izin veriyor. Bunu yapmak için Ayarlar kısmın’da Paylaş ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Paylaş kısmında instagram hesabınızı facebook ile beraber farklı sosyal platformlara da bağlanabileceğinizi göreceksiniz. Facebook’u seçin ve iki hesabınızı bağlayın. Bu adımı tamamladıktan sonra Facebook arkadaşlarınızdan instagram hesabı olanları kolayca görebileceksiniz.

Instagram Kullanıcı Adı ile Arama yapın

Instagram‘da kullanıcıları adları ile arayarak onları takip edebilirsiniz. Eğer ekleyeceğiniz kişinin kullanıcı adını biliyorsanız ekranın altında yer alan ve arama işareti seklinde olan Keşfet seçeneği altında profil hesaplarını arayarak bulabilirsiniz. Arama kısmında sadece kullanıcı seçeneği ile etiket seçeneklerine dikkat edin ve kullanıcı seçeneği altında arama yapın.

Keşfet Özelliğini Kullanın

Instagram, farklı kullanıcıların popüler fotoğraflarını gösteren keşfet özelliğine sahip. Beğendiniz fotoğrafların ve takip ettiğiniz kişilerin özelliklerine bağlı olarak tavsiye fotoğrafları gösterdiği özelliğini geçtiğimiz günler’de güncelledi. Daha önce bu özellik sadece değişik hesaplara ait çeşitli fotoğraflar gösteriyordu. Şimdi ise belli bir fotoğraf sayı sınırlaması olmadan gösterim yapıyor. Popüler alanda gösterilen hesaplardan istediğinizi seçerek takibe alabilirsiniz. Bu alanda gösterilen fotoğraf popüler kategorisine giriyor ve fotoğrafı paylaşanı takibe almanıza imkan sağlıyor.

Hashtag’leri Kullanın

Hashtag‘lerin paylaşım yaparken ki önemini daha önce de paylaşmıştım. Kimi takip edeceğinizi belirlemek için Hashtag‘leri kullanabilirsiniz. Kimi kullanıcılar hashtag paylaşımını gercekten abartıyor kimileri ise gerçekten hiç bilmiyor. İyi bir hashtag stratejisi ile kimi takip edeceğinizi bulabilirsiniz. Hashtag‘ler sadece sizin ilgilendiğiniz fotoğrafları göstermekle kalmayacak aynı zaman da size takip edebileceğiniz hesaplar da önerecek. Kullanıcı adı aramasını yaptığınız gibi hashtag araması da yapabilirsiniz. İlginizi çekecek profilleri veya markaları takip edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğru hashtag kullanımı yapmak ve herhangi bir anlam ifade etmeyen uzun hashtag’lerden kaçınmak.

Instagram Dünyasını keşfedin

Kullanıcıları instagram’da takip etmenin etkili yollarından biri de instagram uygulamasını sık sık incelemekten yani keşfetmekten geçer. En iyi profili bulmak için sık sık başkalarının profillerini ziyaret edebilirsiniz. Kimi takip ettiklerini veya onları kimin takip ettiğini görebilirsiniz. Farklı hesapları incelerken aynı zamanda birbirinden ilginç instagram hesaplarını takibe alıp bildiri kısmında paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

Eminim, yukarıda paylaştıklarıma ek olarak sizinde eklemek istediğiniz farklı ve başarılı takip yöntemleri vardır. Aşağıdaki yorum kısmında bunları paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram danismanlik hizmeti duyuru

One Response

  1. zahide 8 Mayıs 2016

Leave a Reply