Instagram’da en çok satılan ürünler neler?

instagramda en cok satilan urunler neler

Instagram`da en çok satılan ürünler neler?

Instagram’da başarılı bir satış yapabilmek için en önemli faktörlerden birisi en çok satılabilecek ürünleri bulup, satışa çıkarabilmektir. Daha önce sizlerle Instagram’da butik nasıl açılır ve 5 adım’da instagram’da ürün satışı nasıl yapılır başlıklı yazılarımı paylaşarak instagram’da satış yapmanın ipuçlarını paylaşmıştım. Gerek bu yazıları yazarken ve yazdıktan sonra instagram’da satış yapan onlarca, yüzlerce belki binlerce butik veya mağaza tarzında hesaplar açıldı ve instagram’da satış yapmak hakkında birçok soru aldım ve zamanım el verdiğince cevaplayarak yardımcı olmaya çalıştım. Özellikle instagram’da satışa yeni başlayacaklar ne ürün satmak istedikleri konusunda kafalarının bir hayli karışık olmasından yola çıkarak ben de bu yazımı sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle instagram’dan satış yapmanızı sunmuş olduğu ödeme sistemi sayesinde kolaylaştıran ve daha önce de sizlerle paylaşmış olduğum shopinstar.com kurucusu Sabrican Zaim bey’e paylaşmış oldukları bilgilerden dolayı Teşekkür ederim.

Yukarıda da bahsettiğim gibi günümüzde instagram’dan satış hacmi yükseliş gösteriyor. Eskiden internetten birşeyler satın alırken çekimser olanlar bugün instagram’dan alışveriş yapıyorlar. Gerek ürün çeşitliliği gerekse de satışa sunulan ürünlerin özellikle kullanım yerlerinin paylaşılması bu anlamda instagram’dan satışları etkileyici bir özellik sunuyor.

Instagram’da en çok satılan ürünler listesini yine instagram’dan kolayca satış yapmanızı sağlayacak shopinstar.com verileri ile aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Instagram’a yeni başlayanlar ve instagram’da satış yapmak isteyenler bu listeye bağlı kalmadan satacakları ürünleri kendileri de belirleyebilirler.

 • Elbise Satışı

Instagram’da en çok satılan ürünlerin başında elbise geliyor. Elbiselerde görsellik son derece önemli ve moda kıyafetlerin satışı da hem satışları hem de takipçileri arttırıyor. Instagram’da çok sayıda kıyafet satan butik olması da bunun ayrıca bir göstergesi diye düşünüyorum.

 • Takı & Aksesuar Satışı

Takı ve Aksesuar satışı da instagram’da son derece yaygın olan bir diğer ürün çeşidi. Küpe, yüzük, bileklik vb aksesuar ve takı satışı yapan birçok butik var. Özellikle alıcıların ilgisini çekecek farklı renk ve özel tasarımlar ile satışlarınızı arttırabilirsiniz. Takı ve Aksesuar satışlarınızda özel hashtag oluşturarak size özel takipçi kitlesi oluşturabilir ve başka takipçilerde kazanabilirsiniz.

 • Ayakkabı Satışı

Ayakkabı’da Instagram’da satılan en popüler ürünler arasında. Özellikle bayanların ayakkabı satın almaya ilgileri bir hayli fazla. Güzel ve ithal ayakkabı modellerini uygun fiyata satan toptancı ve tedarikçilerden temin ederek Instagram butiğinizde satabilirsiniz. Ayakkabı satışlarında iade edilme oranları bir hayli yüksek, dolayısı ile kalitesiz ürünlerden kaçının ve satacağınız ayakkabıların her açıdan fotoğraflarını çekerek paylaşın.

 • Kişiye Özel Ürünler ( Cep Telefonu Kapağı ve T-shirt) Satışı

Akıllı telefonların kullanımının artması ile akıllı telefon aksesuarlarına olan ilgi ve ihtiyaçta aynı şekilde artmaya başladı. Özellikle genç kesim yeni ve farklı model ve tasarıma sahip kapak kullanmayı seviyorlar. Hatta, akıllı telefonunda birden fazla kapak kullananlar bile var. En çok kullanılan akıllı telefonlara özel kılıf ve kapakları piyasada uygun yerlerden temin ederek, kendi Instagram butiğinizde satabilirsiniz.

Kişiye özel tasarlanan T-shirt’lerde yukarıda bahsettiğim elbise kategorisine giren ancak özel tasarımla sahip olabileceğiniz t-shirt’ler. Farklı ve özgün tasarımlara sahip t-shirt’lerin satışını instagram’da kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önemli olan paylaşımlarınız için kullandığınız fotoğrafların net olması ve tasarımlarınızın alıcıların özelliklerini yansıtıyor olması.

Ayrıca Kozmetik ürünler başta olmak üzere el emeği ürünler, yöresel ve organik ürünlerin satışı Instagram’da ciddi bir potansiyel sunuyor.

Sonuç olarak, satacağınız ürünleri belirlerken en çok talep gören ve sizin rahatlıkla temin edebileceğiniz ürünler olmasına dikkat edin. Bunun için güvenilir tedarikçilerle çalışmaya özen gösterin. Yoksa yarı yolda kalır ve güvenilirliğinizi yitirebilirsiniz. Ayrıca, yeni başlayanlar için Instagram butiğine olan güveni arttıracak çalışmalar yapmaları, müşterilerinin yorum ve geri dönüşlerini paylaşmaları da çok ama çok önemli.

Peki, sizler instagram’da hangi ürünleri satmak istiyorsunuz veya satıyorsunuz? Aşağıda benimle paylaşarak bu yazıya katkıda bulunursanız çok sevinirim. İyi ve Bol satışlar dilerim.

6 Comments

 1. Arzu 7 Mart 2015
 2. murat akgün 18 Mayıs 2015
  • Mustafa 14 Şubat 2016
   • Münüre yetkin 4 Şubat 2017
  • egece 10 Haziran 2017
  • Serhat Şükrü ALTUNBAŞ 13 Mayıs 2018

Leave a Reply