Instagram`da Doğru Takipçilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Instagram’daki hedefiniz ne olursa olsun, markanızı ve yaptığınız işi tanıtmak ve satış yapmak için instagram’ı kullanıyorsanız ürün ve hizmetlerinize ilgi duyacak hedef azar takipçilerine yani doğru takipçilere ulaşmanız gerekiyor. Peki, doğru takipçilere nasıl ulaşabilirsiniz? Onları nerede bulabilirsiniz? Instagram’ı nasıl kullanıyorlar? Bunun gibi daha birçok soru aklınıza gelebilir.

Aşağıda Instagram’da hedef takipçilerinizi nerede bulabilir ve onlarlar nasıl etkileşim oluşturabilirsiniz, bunları paylaşacağım.

Etkinlik Hashtag’larını Takip Edin

Sektörünüz ne olursa olsun, sektörünüz ile ilgili etkinlik ve toplantılar mutlaka vardır. Bunlar, seminer, konferans, gösterim ve kutlama şeklinde de olabilir. Her ne etkinlik olursa olsun, etkinlik hashtag’lerini bulun ve instagram’da takip edin.

Kurabiye satışı veya el işi örgü işleri satışı yapan biriyseniz bununla ilgili düzenlenen fuarları kaçırmayın ve fuarlar için kullanılan hashtag’leri takip edin. Fuar’a katılan katılımcılar ilgili görselleri fuar’da paylaşılan hashtag ile paylaşacakları için sizlerde böylelikle doğru takipçilere ulaşmış olacaksınız. Sadece hashtag takip etmeniz yeterli değil elbette. Aktif olmanız yani paylaşılan içerikleri beğenmeniz ve yorum yapmanız gerekiyor.

Paylaşılan fotoğraflardaki yazıları okuyun ve yorum yapın. Eğer soru varsa cevaplayın. Paylaşımı yapanlara teşekkür edin veya sorunuz varsa onlara yöneltin. Etkinliğe katılanlarla etkileşim kurmak otomatikmen takipçilerinizin artmasını sağlayacaktır. En önemlisi, doğru yani hedef takipçilerinize ulaşmış olursunuz.

Hobi veya İlgilendiğiniz Konu Hashtag’lerini Takip Edin

Etkinlik hashtag’lerini takip etmek gibi hobiniz veya ilginizi çeken başka konularla ilgili hashtag’leri takip edin.
Eğer bir zayıflama merkeziniz varsa, sağlık, yoga pilates vb gibi hashtag’leri takip edin. Evcil hayvan ürünleri satıyorsanız pets, pet fashion, evcil hayvan gibi hashtag’leri takip edebilirsiniz.

Eğer hedef takipçilerinizin demografik özelliklerini biliyorsanız, neye ilgi duyacaklarını da bilirsiniz. Bu bilgileri doğru takipçilerinizi bulmak için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bir üstte paylaştığım yöntemleri de kullanarak, soru sorup, cevaplama, ve etkileşim oluşturarak takipçi sayınızı arttırabilisiniz.

Rakiplerinizi Takip Edenleri İnceleyin

Instagram’da doğru takipçiler arıyorsanız, sizin rakiplerinizi takip etme ve onlarla etkileşim kurma olasılıkları bir hayli yüksektir. Tüm hepsine bir yerden ulaşabileceğiniz için bu sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Rakip hesapların profillerine gidin ve Takipçilerine bakın. Tüm takipçilerin listesini orada görebilirsiniz. Takipçi sayılarına göz atarak, sizin için ideal olabilecek takipçileri bulabilirsiniz. Aktif paylaşım yapan, etkileşim kuran ve sizin doğru takipçi profilinize uyan kullanıcı profillerine bakın. Daha sonra paylaşımlarını inceleyin ve paylaşımlarını beğenin. Yorum kısmına cevaplar yazarak iletişim kurmaya başlayın. Paylaşımlarını beğendiğinizi söyleyin ve soruları varsa onlara cevaplar yazın.

Bu yöntem, hashtag takip etmeye göre daha çok zaman alıyor görünebilir ancak uygulandığında geri dönüşü olan bir yöntemdir.

Instagram’da doğru, ideal ve etkileşim kuran takipçilere sahip olmanız çok önemli. 5000 takipçiniz olabilir ancak bunlar sizin ürününüz ve işiniz ile ilgilenmiyorsa ve de instagram’ı çok aktif kullanmıyorlarsa sizin için doğru takipçi profiline uymayacaklardır. Bunun yerine sizin için ideal olan doğru takipçilere ulaşıp, sonuçlarını görmeniz için etkileşim kurmanız gerekiyor.

Sizin doğru takipçilere ulaşmak için uygulamış olduğunuz başka metodlar varsa bunları aşağıda benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Instagram danismanlik hizmeti duyuru

One Response

  1. sinan 30 Ocak 2017

Leave a Reply