Instagram Direkt 45 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Instagram geçen yılın sonunda direct picture messaging (resim mesajlaşma uygulaması) uygulamasını tanıtmıştı. Ancak bugüne kadar bu uygulamanın nasıl bir performans gösterdiğini söylemek için herhangi bir duyum gelmedş. TechCrunch‘ın paylaşmış olduğu habere göre bu uygulamanın 45 milyon aktif kullanıcısı var. Bu rakam instagram’ın hızla büyüyen ve 200 milyon’un üzerinde aktif kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında gerçekten ölçülebilir bir rakam.

Instagram, Snapchat uygulaması gibi birebir özel görüşmelere olanak sağlıyor.Ayrıca tüm takipçilerle paylaşmadan önce küçük gruplar içerisinde fotoğraf paylaşımı yapabilmenize imkan sağlıyor. Hayatımızda paylaşmaya değer onlarca an alıyor ve bunları görmesi gereken daha küçük gruplarla paylaşmak bu şeiklde mümkün oluyor.

TechCrunch’dan Josh Constine‘ın paylaşımına göre 45 milyon kullanıcı sayısı instagram’ın güçlü kullanıcıları ve fotoğraflarını daha küçük gruplarla paylaşmak isteyenlerden oluşuyor. Toplam kullanıcı sayısının neredeyse %23’üne denk gelen bu sayı instagram’ın bir başka hızlı büyüyen yönünün gözler önüne seriyor. Instagram şuana kadar fotoğraf paylaşma meraklıları olduğu kadar normal kullanıcıları da çoktan etkilemiş durumda. Direct Mesaj uygulamasının ise kısa sürede daha çok kişi tarafından kullanılması ve bu sayının artması öngörülüyor. Böylece daha özel fotoğraf paylaşımları ufak gruplar arasında daha sık paylaşılabliyor.

Siz Instagram Direct uygulamasını kullandınız mı? Ne kadar memnun kaldınız? veya Instagram’dan tamamen uzak duranlardan mısınız? Yorum kısmında düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply