Instagram bağımlılarının 12 ortak özelliği

Instagram bağımlısıyım diyebilirim. Buna eşim dahil birçok yakın arkadaşım hergün şahit oluyor. Şimdiye kadar yazdığım yazılarımdan ve beni az çok tanıyanlar bunu çoktan anlamıştır zaten.

Aylık kullanıcı sayısı 200 milyonu aşan ve hergün milyonlarca fotoğraf yüklenen instagram, artık insanlarda bağımlılık yapmış durumda. Benim gibi instagram bağımlıların ortak özelliklerini de paylaşmak herhalde ilginç olur. Yalnız bunlar sadece benim belirlediklerim, siz de paylaşmak istediklerinizi yorum kısmında benimle paylaşabilirsiniz.

İşte başlıyoruz;

1. Instagram’ı gün boyunca kontrol ediyorsanız. Araştırmalara göre instagram kullanıcılarının %57’si instagram’a günlük giriş yapıyor.

2. Instagram uyandığınızda ilk ve yatmadan önce de son defa kontrol ettiğiniz uygulama ise. Ardından yatağa girdikten sonra son bir defa daha kontrol ediyorsanız.

3. Yemeğinize henüz başlamadıysanız ve yemeğiniz siz yiyene kadar soğuyorsa. Mükemmel yemek fotoğrafını farklı açılardan çektikten sonra işlem tamam diye düşünüyorsunuz oysa daha instagram’da paylaşacaksınız.

4. Fotoğraf paylaşımı yapmadan filtre kontrolü yapıyorsanız. Fotoğrafını çektiğiniz gün batımı veya nesne veya kek ya da kurabiye. Hangi filtrenin daha güzel görüntü vereceğini çok iyi bilirsiniz.

5. Hangi Filtrenin en iyi olduğunu sorduklarında sadece bir tane doğru cevap vermiyorsanız. Instagram konusunda master derecesine sahip olduğunuzu hissettirir ve farklı filtreleri tavsiye edersiniz.

6. Telefonunuzda bir klasör sadece fotoğraf çekmek ve çekilen fotoğrafları düzeltmek için oluşturulmuşsa. Aynı zamanda fotoğrafları daha güzel görünmesini sağlayan, kolaj yapmanızı kolaylaştıran ve fotoğraflarınıza efekt veren uygulamar da bu dosya içinde yer alıyorsa.

7. Çekmiş olduğunuz fotoğraflar sade görünüyorsa ve arka tarafı güzel değil diye paylaşmıyorsanız. Eğer fotoğrafınız sade bir arka yüze sahipse paylaşmak istemeyenlerdenseniz.

8. Gitmiş olduğunuz etkinliklerde en güzel görüntüyü almak için etkinliği cep telefonunuz ile izliyorsanız. Katıldığınız etkinlikleri kamera ile izlerken görüntüler size daha güzel görünebiliyorsa.

9. Yeni alacağınız akıllı telefonunuzu kamera özelliklerine ve kalitesine göre alıyorsanız. Telefonun özelliklerini çok fazla önemsemiyorsanız bu da gayet normalleşiyorsa!

10. Instagram istatistiklerinizi takip ediyorsanız, en iyi paylaşım zamanı en çok beğenilen paylaşımınızı ve kaç kişinin sizi takipten çıkardığını çok iyi takip ediyorsanız. Ayrıca, yeni paylaştığınız fotoğraf en çok beğeni alan paylaşım olduysa ve bu sizi mutlu ettiyse

11. Elbiselerinizin, takılarınızın, katıldığınız etkinlikteki fotoğrafınızın instagram’da nasıl göründüğünü merak ediyorsanız . Eğer instagram’da yapmış olduğunuz paylaşım güzel görünmüyorsa tekrar paylaşmak istemiyorsanız ;)

12. Instagram’da yapmış olduğunuz paylaşımları diğer sosyal medya platformlarında da paylaşıyorsanız

Evet, teleşlanacak bir şey yok, siz de instagram bağımlısı oldunuz demektir.

Ancak, merak edecek bir şey yok! Aileniz, arkadaşlarınız buna anlam veremeyebilir ama sorun değil. Siz sadece instagram bağımlısı olmuşsunuz ve yukarıda saydıklarımı da yapmaya devam edeceksiniz. :)

Peki, sizin paylaşmak istediğiniz özellikler var mı? Yorum kısmını boş geçmeyin, siz de eklemeler yaparak, bu listenin çoğalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram danismanlik hizmeti duyuru

Leave a Reply