FIFA Dünya kupası için resmi Instagram hesabı açtı

Dünya Kupası heyecanı daha yeni başlamışken, twitter ve facebook gibi sosyal medya platformları da bu heyecana ortak olmak isteyenler için tanıtımlar yapıyor. Instagram’da bunlardan bir tanesi. FIFA, brezilya’da devam eden dünya kupası heyecanını instagram üzerinden de en güzel fotoğraflarla takipçileri ile paylaşmak için  FIFAWorldCup hesabını açtı. Football fanları paylaşılan fotoğrafları görebilecek ve brezilya’daki 12 stadda devam eden dünya kupası karşılaşmalarında maç öncesi en özel görüntüleri takip edebilecekler ve brezil”nın farklı şehirlerindeki dünya kupası heyecanına ortak olabiliecekler.

Fifa dunya kupasi instagram hesabi.

Fifa dunya kupasi instagram hesabi.

FIFA instagram hesabı aynı zamanda #myworldcup hashtag’ini kullanarak aynı zamanda şampiyona heyecanına nereden ortak olduğunu ve maçları nereden izlediklerini paylaşabilecekler. En güzel fotoğraflar futbolcuları, takımları, koçları ve fanları bir araya getiren FIFA.com sitesinin sosyal paylaşım hesaplarında paylaşılacak.

FIFAWorldCup Instagram hesabı aynı zamanda FIFA’nın sahip olduğu sosyal medya gücünü de arttıracağa benziyor. Nisan 2014’de FIFA’nın Facebook fan sayfası 280 milyon kişiye ulaşmıştı. Twitter hesabında ise maçların heyecanına ortak olan ve altı ayrı dil üzerinden paylaşım yaparak takipçilerle etkileşim oluşturan hesapta yaklaşık 7 milyondan fazla takipçi bulunmakta. Şuanda Dünya Kupası Fan sayfasının 20 milyon fanı bulunuyor. FIFA dijital platformlar sorumlusu Matt Stone yaptığı açıklamada FIFA Dünya Kupası instagram hesabıyla güzel fotoğraf paylaşan ve bundan keyif alan yeni kullanıcılara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Futbol severlerin dünya kupasını nasıl takip ettiklerini ve diğer sosyal medya hesaplarımızda da en güzel paylaşımları yaparak taraftarları bir ay sürecek olan bu etkinlik hakkında bilgilendirmek istediklerini sözlerini ekledi.

Leave a Reply