[Infografik] Facebook’da insanlar neden paylaşımlarınızı beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor?

Infografik Facebook'da insanlar neden paylasimlarinizi begeniyor, yorum yapiyor ve paylasiyor.Facebook`a günde kaç defa giriyorsunuz? Bir, iki, beş, on…?? Evet sayamadığımız kadar çok Facebook profilimizi ziyaret ediyor, arkadas ve dakikalarca hatta saatlerce Facebook’da zaman geçiriyoruz. Facebook’un aylık 1.25 milyar aktif kullanıcısının %44’ü arkadaşlarının paylaşımlarını günde en az bir de beğeniyor, hatta %29’u birden fazla beğen butonunu tıklıyorlar. Dolayısı ile günlük yüzmilyonlarca kez Facebook kullanıcıları arasında etkileşim gerçekleşiyor.

Peki, İnsanları Facebook paylaşımlarını beğenme’ye, paylaşmaya, ve yorum yapmaya iten sebep nedir? Ve bu beğeni Kurum ve Markalar için neden bu kadar önemli?

Araştırmalara göre insanların Facebook’u bu kadar çok sevmelerinin arkasında birkaç pisikolijk sebep yatıyor. Facebook’da gezen kullanıcıları analiz eden bir araştırmaya göre mutluluk gibi psikolojik faktörlerin çok büyük etkisi olduğunu söylüyor. Bu tarz araştırmalar sayesinde pazarlamacılar daha etkili Facebook pazarlama kampanyaları düzenleyebilecekler.

Bununla ilgili QuickSprout tarafından hazırlanan infografiğe göz atabilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz

Insanlar neden Facebook paylaşımlarınızı beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor

Leave a Reply