En iyi tweet paylaşım zamanı ne zaman?

twit paylaşım zamanıSizce Twitter’da en iyi paylaşım ne zaman yapılmalı? Pazartesi sabah 9 mu? Bence yeniden düşünün!

En iyi tweet paylaşım zamanı ile ilgili yapılan onlarca analize rağmen herkese uyan bir çözüm yok maalesef.  Pazartesi sabahları küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygun olabilir ama takipçileriniz sabahın erken saatinde uyuyorsa veya toplantıdaysa veya işe gitmek üzere yoldalarsa?

Twitter’de en iyi paylaşım zamanı diye bir zaman aralığını gerçekten herkes için bulmak çok zor. Örneğin tüm şirketler pazartesi sabah 9’da takipçilerine tweet atarsa, takipçiler etkileşime geçemeyecekleri bir sürü tweet’e maruz kalmış olacaklar.

Dolayısı ile asıl sorunun “En iyi Tweet paylaşım zamanı nedir?” şeklinde olması gerekir. Şirketler için en iyi sorunun ise, “Şirketim için en iyi tweet paylaşım zamanı nedir?” olması daha iyi olur.

En iyi cevabın ise, takipçilerinizin online olduğu zaman şeklinde olabilir.

LeadSift’s in milyonlarca tweet ve online takipçilerin paylaşmış olduğu tweetler arasında yapmış olduğu incelemede kullanıcıların demografik, psikolojik ve farklı satın alma alışkanlıklarına göre bariz farklılıklar olduğu ortaya çıkmış.

Erken kalkanların genelde zengin kesimden oldukları ve Facebook hesaplarını kontorl ederken radio programı dinledikleri tesbit edilmiş. Bu grup genel de gece 12 ile sabah 8 arası daha aktif dolayısı ile bu kişileri hedef grup olarak seçenler sabah erken saatte tweet paylaşmaları daha iyi olacaktır.

Gece geç saatlerde sosyal medya’ya giriş yapanlar ise daha farklı kişiler yani gece mesailerini yemek şirketlerine sipariş vermek için tweet atan gençleri magazin ve dedikodu haberleri peşinde olanlar oluşturuyor.

Aşağıdaki infografikte şirketiniz için en iyi tweet paylaşım zamanı hakkında fikir vermesi açısından gün boyunca farklı zamanlarda sosyal medya kullanıcılarının profillerini görebilirsiniz.

Sizin belirlemiş olduğunuz hedef kesim için en iyi tweet paylaşım zamanınız nedir? Aşağıda benimle ve takipçilerle paylaşırsanız sevinirim.

 

En iyi Twit paylasim zamani ne zaman - infografik

Leave a Reply