Twitter,Sponsor twitlerde click-to-call test ediyor.

twitter-timelineTwitter, Sponsor twitlerde click-to-call test ediyor.

Twitter, sponsor twitler için hazırlamış olduğu click-to-call butonu şuan beta aşamasında test ediliyor. Bu buton sayesinde twitter kullanıcılar reklamlar ile ilgili oalrak direk kurumlar ile görüşebilecekler.

Twitter Global online satış başkan yardımcısı Richard Alfonsi’nin Digiday’e vermiş olduğu röpartaj’da, Sponsor kurumlar tarafından kullanılacak olan click-to-call sayesinde kullanıcılara direk cevap verme imkanı oluşacak. Twitter üzeinden daha fazla satış hedefleyen kurumlar için, müşteri e-mail databesi oluşması ve müşteriler ile birebir görüşme yaparak satış yapmayı hedefleniyor. Alfonsi, twitter’ın yüksek dönüşüm odaklı hedefleri olduğunu ve direk cevaplama sistemi sayesinde düşük dönüşüm odaklı hedefleri de kazanmak istediklerini sözlerine ekledi.

Foursquare uygulamasında bulunan click-to-call özelliği sayesinde indirimleri, reklamları group daha fazla bilgi için arayan müşterilerin takibi yapılmakta.

Twitter geçtiğimiz sene etrafında twit atan kullanıcıları bulan “etrafımdaki” (nearby) uygulamasını test etmişti. Bu uygulama yakın alan iletişimi için kullanışlı olmakla beraber, konum odaklı twitler göndermeye de yardımcı olmakta ve reklam verenler için hedef müşterilere ulaşmakta kullanılmakta.

Alfonsi’ye göre bu yeni özellik eklendiğinde promosyon twitleri ve trendler konusunda kurumlara ve reklam ajanslarına ekstra fayda

Twitter’in yeni ürünü ne zaman kullanıma sunacağı ise şuan merak konusu.

 

Leave a Reply