Birden fazla Instagram hesabına nasıl giriş yapılır?

İkinci hesaba Instagram'da nasıl giriş yapılırInstagram nihayet en çok istenen özelliklerinden birini hayata geçirdi.

Sizlerle daha önce Birden fazla Instagram hesabına nasıl giriş yapılır? sorusunun cevabını bu özellik yayına alınmadan paylaşmıştım. O yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram kullanıcıların isteklerini dikkate alıyor ve yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Instagram tarafından yapılan açıklamada artık kullanıcılar ikinci Instagram hesaplarını veya başka bir deyişle birden fazla Instagram hesabına artık kolaylıkla erişim sağlayabilecek. Ancak çoklu hesap girişi sadece beş hesaba kadar yeni hesap eklemenize izin veriyor.

Her nekadar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları çoklu hesaba girişleri çok önceden hayata geçirmesine ragmen Instagram gibi kullanıcı sayısı hergün hızla artan bir sosyal medya platformunun bu özelliği hayata geçirmemesi ise kaçınılmaz.

Instagram’ın uzun zamandır çoklu hesaplara girişi kolaylaştıracak özelliği için testler yaptığını duymuştum ancak IOS kullanıcıları için artık bir hesabınızdan çıkıp diğerine giriş yapmadan da kolay bir şekilde diğer hesaplarınıza ulaşabileceksiniz.

Birden fazla Instagram hesabına nasıl giriş yapılır?

Öncelikle herhangi bir hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarından Hesap Ekle tuşunu tıklayarak yeni bir Instagram profil hesabı ekleyebilir ve hesaplar arasındaki geçişi de kullanıcı adınızın üzerine tıklayarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram’ın şimdiye kadar bu özelliğini yayına almaması birçok kullanıcının 3. Parti dediğimiz uygulamalara yönlenmesine sebep oluyordu. Ancak, artık 3. Parti uygulama geliştiriciler instagram’dan yeni uygulama geliştirmek için kolay vize alacak gibi görünmüyor.

Özellikle kurumsal hesaplar yöneten sosyal medya yöneticilerinin ve dijital pazarlama ajanslarının işini kolaylaştıracak bu özellik sayesinde zaman kaybı yaşanmadan ve daha pratik bir şekilde hesaplar arasında geçiş yapılarak etkin bir sosyal medya yönetimi de sağlanmış olacak.

Eğer siz de birde fazla instagram hesabına giriş yapanlardansınız, hem bu özellik hem de Instagram’da başka ne tür özelliklerin hayata geçirilmesi konusunda düşüncelerinizi aşağıda benimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply