Twitter, günlere göre arama özelliğini başlattı

Techcrunch’ın paylaştığı habere göre Twitter, kullanıcılarına daha önceki günlerde twitter’da neler paylaşıldığını kolayca bulmalarına olanak sağlayan özelliğini paylaştı.

Twitter’ın gelişmiş aramalar özelliğinde spesifik günlere göre arama özelliği olmaması bundan sonrası için bu özelliğe ihtiyaç duyan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak gibi.

twitter gunlere gore arama ozelligi

Techcrunch paylaştığı haberde, bu özelliğin aslında özel bir başlık altında olmasa da daha önce kullanılıyor olduğuna dikkat çekti. Ancak kullanıcı dostu olmayan ve zorluk çıkaran daha önceki arama özelliğine kıyasla bu özellik daha kolay bir kullanım deneyimi sunuyor.

Google’ın da arama sisteminde “twitter’da ara” şeklinde çıkan otomatik tavsiye metodu bundan sonra “twitter’da günlere göre ara” şeklinde çıkacak.

Her ne kadar şuan Türkiye’de twitter kullanıma kapatılmış olsada, açıldığında kullanıcıların twit aramalarında bir hayli işine yarayacak bir özellik. Örneğin, geçtiğimiz hafta sonu seçimlerde neler konuşuldu veya merak ettiğiniz ama takip edemediğiniz etkinlikler hakkında neler yayınlandı gibi değişik bir çok twite bu özellik sayesinde kolayca ulaşabilmeniz artık mümkün.

Leave a Reply