İnternet Dünyası’nın Oscar gecesi Crunchies 2013 Yaklaşıyor

techcrunch-the-crunchies2013 yılı her yıl daha da büyüyen internet sektörü için çok hareketli geçti. Yatırım fonlarının, yatırımcıların artması hatta bu alanda yatırım derneklerinin de kurulması girişimciliğin desteklenmesini dolayısı ile yeni girişimlerin artmasına hem de dünya genelinde ekosistemin daha da gelişmesine olanak tanıdı. Londra’da özellikle Campus London‘da düzenlenen etkinlikler ve en son bizim de katıldığımız ve kasım ayında düzenlenen etohum londra cafe tanışma toplantısı çok verimli geçti.

Gerinde bıraktığımız yıl’da İnternet dünyasının oscarları olarak tabir edilen, yılın başarılı startup’larını, yenilikçi teknolojilerini ödüllendirmek ve ön plana çıkarmak için düzenlenen Crunchies bu sene 7. sini San Francisco’da birçok büyük etkinliğe de düzenlendiği Davies Symphony Hall’da gerçekleşiyor. Techrunch’a ait olan ve VentureBeat ve GigaOM gibi büyük şirketlerinde ortaklığında düzenlenen gece de geçen sene de olduğu gibi 20 kategori de ödüller dağıtılacak.

Geçtiğimiz sene en iyi startup, en iyi dizayn ve yılın CEO’su sırasıyla, Github,Fifthythree ve Mark Zuckerberg olmuştu. Benim de online kod eğitimlerini aldığım ve başarılı bulduğum girişimlerden Codeacademy de yılın en iyi eğirim girişimi olarak seçilmişti. Genel olarak 2012’nin  “En”’ler listesini aşağıda görebilirsiniz. Bu sene için adaylıklar şuan itibariyle kapanmış durumda. 10 Şubat 2014’de düzenlenecek gecede bakalım hangi startup’lar sahneye çıkacak, hep beraber bekleyip göreceğiz.

No Responses

Leave a Reply