Güncel Instagram Kullanım İpuçları

Instagram son yayınlamış olduğu özellikleri ile hesaplarınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlıyor. Ancak çoğu kullanıcının bu özelliklerden haberi yok. Aşağıda paylaşacağım ipuçlarını kullanarak Instagram hesabınızı etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

1: Instagram’ın yeni uygulamasını kullanın; Layout

Layout, Instagram tarafından geliştirilen yeni bir uygulama. Bu uygulama sayesinde fotoğrafları yatay ve dikey olarak birleştirebilir, Bu uygulama sayesinde fotoğraf boyutları değiştirebilir, aşağıdaki dağ örneğinde olduğu gibi fotoğraflarda ayna etkisi yapabilirsiniz.

instagram-fotografları

 

 

 

 

2: Telefonunuz’da hafıza dolduğunda artık endişelenmeyin

Telefonunuzu uçuş moduna aldınız, instagram’ı açtınız ve Instagram ile fotoğraf çekiyorsunuz, ama internet bağlantınız olmadığı için fotoğrafın instagram’a yüklenmesi başarısız olacaktır. Dolayısı ile fotoğraf telefonunuzun galeri alanına otomatik olarak yüklenecektir. Aynı durum telefonunuzun hafızası dolu olduğu zamanda geçerli.

3: Kullanıcıları instagram’da tıklayabilecekleri linklere yönlendirin

İster bir blogger olun isterseniz bir marka olun Instagram’da paylaşacağınız linkler tıklanmaz ve kopyalanmaz. Bunun çözümü ise şöyle, websitenizin linkini Instagram profilinize ekleyin ve paylaşımlarınızda yer etiketi olarak websitenizin URL’sini ekleyin. Bu link sayesinde websitenize, blog’unuza yönlendirme yapabilirsiniz.

4: Instagram mobil uygulamasında yorumlara cevap verin

 1. Yorumlara tıklayın.
 2. Cevap yazmak istediğiniz yorum’u sola çekin
 3. Gri ok’a tıklayın ve yorum yazacağınız kişinin etiketleyeceğiniz kullanıcı adı yorum kısmında otomatik olarak çıkacaktır.

instagram-fotograflari

5: Kendi yorumlarınızı ve başkalarının yazdığı yorumları silin

 1. İlgili fotoğrafa gidin ve yorum linkine tıklayın.
 2. Silmek istediğiniz yorumu sola doğru çekin
 3. Kırmızı çöp tuşuna tıklayın.

instagram-fotograflri

6: Etiketlendiğiniz fotoğraflardan etiketlerinizi silin

Her ne sebeple olursa olsun, bazen Instagram hesabınız etiketlenebiliyor. Aşağıda adım adım bu etiketleri profilinizden nasıl kaldıracağınızı bulabilirsiniz. Bu arada isterseniz etiketleri silmeden hesabınızda tutabilirsiniz. 

 1. Instagram hesabınıza gidin
 2. Etiketi kaldırmak istediğiniz dosyaya gidin
 3. Etiketi kaldırmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
 4. Fotoğrafın altındaki üç noktayı tıklayın
  Seçenekleri tıklayın.
 5. ‘Hide from My Profile.’ a tıklayın. İsterseniz etiketi tamamen kaldırabilirsiniz.
 6. Umarım Instagram kullanımı ile ilgili ipuçları işinize yarar.

Umarım Instagram kullanımı ile ilgili ipuçları işinize yarar.

Peki, benim kaçırdığım ve sizin bildiğiniz ve Instagram’da kullanım kolaylığı sunacak başka ipuçları var mı? Aşağıda benimle paylaşırsanız sevinirim. 

 

Bu makaleyi beğendin mi?
Şimdi kayıt ol ve güncellemeler ücretsiz bir şekilde doğrudan e-mail kutuna gelsin. Email adres'in asla kimseyle paylaşılmayacaktır.

Leave a Reply