Dijital Pazarlama’da Video Nasıl Kullanılır?

Dijital Pazarlamada Video Nasıl Kullanılırİnternet kullanıcılarına ürünlerinizin paylaşımını eğlenceli ve kolay bir şekilde video ile yapabilirsiniz. Bugunki yazımın konusu da Dijital Pazarlama’da Video Nasıl Kullanılır sorusunun cevabını vermek olacak.

İnternetin her geçen gün gelişimi ile beraber pazarlama faaliyetleriniz için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yok. Sahip olmanız gereken şeyler, kamera ve bir sosyal medya hesabı. Birçok sosyal medya platformu kullanıcılara sunduğu video paylaşım kolaylığı sayesinde markaların ve kurumların takipçilerine ve müşterilerine kolayca ulaşma imkanı sunuyor. Örneğin; Instagram kullanıcılarına sunmuş olduğu 15 saniyelik video paylaşımı ile takipçiler arasında etkileşim oluşturmanıza kolaylık sağlıyor. Hem video’larınızı düzenleyebilir, filtreler kullanabilir, grafikler ekleyebilir ve en önemlisi milyonlarca kişiye video’unuzu ulaştırabilirsiniz.

Aşağıda paylaşacağım yöntemler sayesinde siz de kolayca video içeriklerinizi oluşturabilir ve takipçileriniz ile veya sizi takip etme potansiyeli olan kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz.

  • “Nasıl Yapılır” Video’ları oluşturun

Ürünlerinizi video yardımı ile pazarlamanın en iyi yöntemlerinden bir tanesi takipçilerinize ürünlerinizin nasıl kullanıldığını anlatan video’lardır. Ürünlerin nasıl çalıştığını veya kullanılacağını kısa video’lar oluşturarak takipçilerinizi aydınlatabilirsiniz. Böylece ürünleriniz ile ilgili ihtiyaç oluşturabilirsiniz. Video’larınızı olabildiğince kullanışlı ve bilgi içerikli oluşturmaya çalışın. Kısa demo video’lar çekerek sık sorulan sorulara cevaplar verin ve insanların neden sizin ürünlerinize ihtiyaç duyacaklarını onlarla paylaşın.

  • Ürünlerinizi Paylaşın

Ürün portfolyonuzu oluşturun ve müşterilerinize portfolyanızda olan yeni ürünler başta olmak üzere diğer ürünleri de gösterin. Potansiyel müşterilerinize hangi ürünleriniz olduğunu anlatın. Bu yöntem sayenizde müşterileriniz ve takipçileriniz ne iş yaptığınız konusunda fikir sahibi olacaklardır. Eğer bir sanatçı iseniz, sanat ürünlerinizi, bir makyöz iseniz yapmış olduğunuz makyaj çeşitleri ile ilgili bilgi verin.

  • İndirimlerinizi Paylaşın

Oluşturacak olduğunuz video’larda ürünleriniz ile ilgili indirimleri ve fırsatları paylaşabilirsiniz. Herkes indirimlerden yararlanmak ve fırsatları değerlendirmek ister. Böylece siz de sosyal medya’nın sunmuş olduğu imkanlar sayesinde markanızın bilinilirliğini arttırabilirsiniz. Oluşturduğunuz video’ları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşın, göreceksiniz video’larınız başkaları tarafından da paylaşılıyor olacak.

  • Etkinlikleri Kaçırmayın, Kutlamaları Paylaşın

Başarılı markalar, önemli etkinlikleri ve kutlamaları çok iyi bir pazarlama fırsatı olarak görürler ve bunları kaçırmak istemezler. Bunun için takviminizi iyi kontrol edin, gün gün, hafta hafta ve ay ay önemli ve popüler etkinlikleri kutlamaya yönelik ve beraberinde ürünlerinizi de ön plana çıkarak video’lar paylaşın. İnsanlar, markanızın arkasındaki canlı yüzü görmekten mutluluk duyarlar ve markanıza karşı samimiyet oluştururlar.

  • Yeni ürünlerinizin kısa tanıtımlarını yapın

Yeni ürünlerinizin tanıtımlarını kısa video’lar ile paylaşın. Ürünün özelliklerini ve ürünü özel yapan yönlerini paylaşın. Bu gibi paylaşımlar takipçiler arasında merak ve ilgi uyandıracaktır.

  • Müşterilerinizin Yorumlarını Paylaşın

Ürünlerinizi kullanan müşterilerinize ürün ile ilgili düşünce ve yorumlarını video  ile sizinle paylaşmalarını isteyin. Bu gibi paylaşımlar izleyenleri markanıza ve ürününüze bağlar ve daha rahat bir şekilde güvenerek sizden satın alma yaparlar. Bu video’lar websitenize gelen trafiği de arttıracaktır.

Paylaşın… Paylaşın… Paylaşın…

Unutmayın, Video oluşturmak için büyük bütçelere sahip olmanıza gerek yok. Elinizdeki imkanlar ile en iyisini oluşturmaya çalışın ve yapın. Güleryüz ve etkili konuşma ile karşınızdakileri etkileyecek ve iletişime geçmelerini sağlayacak video’lar oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizin yeni ve etkileyici özelliklerini paylaşmaktan çekinmeyin. Kısa ve orta vadede dijital pazarlamada çok mesafe katettiğinizi siz de göreceksiniz. Ancak uzun vadede kaliteli video içerikleri oluşturmak için çekim yöntemlerinize yatırım yapmanız gerekebilir.

Eğer siz de ürünleriniz ile ilgili video içerikleri oluşturuyorsanız, yorum kısmında link paylaşarak benimle ve diğer okuyucularla da video’larınızı ulaştırabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendin mi?
Şimdi kayıt ol ve güncellemeler ücretsiz bir şekilde doğrudan e-mail kutuna gelsin. Email adres'in asla kimseyle paylaşılmayacaktır.

Leave a Reply